UNIHOKEJ - MISTRZYNIE OBRONIŁY TYTUŁ!

Opublikowano: 2022-12-06 12:06, Numer artykułu: 61421

Dziewczyny ze starszego rocznika obroniły tytuł i po raz drugi z rzędu zostały Mistrzami Bydgoszczy!
Eliminacje i finały odbyły się tego samego dnia w SP 31 (szkoła sportowa).
Pierwszy mecz z gospodarzem dla naszych dziewczyn był nerwowy. Przed spotkaniem pojawiła się niepewność, strach i brak wiary w swoje możliwości. Dziewczyny były wystraszone warunkami fizycznymi rywalek, które o głowę nas przewyższały. Jednakże, warunki fizyczne nie grają! Gładko wygraliśmy 3:0! Dziewczyny nabrały pewności siebie i szły po swoje drugie złoto. Kolejny mecz z SP 26 zakończył się wynikiem 5:0! Wyszliśmy pierwsi z grupy czekając na półfinały.
Półfinał odbył sie bez niespodzianek. Rywal nie był wymagający. SP 65 musiała uznać wyższość aktualnych złotych medalistek, które zlały przeciwniczki 6:0!
Na finał czekaliśmy prawie godzinę. Odwieczny rywal SP 15. Jest to szkoła sportowa, z którą zawsze bijemy się o najwyższe laury i do dzisiaj wychodzimy z tych starć zwycięsko.
Pierwsza tercja: wygrana dla SP 15. Dluga przerwa dała się we znaki. Dziewczyny straciły rytm i grały ospale, przegrywając 0:1. Kilka uwag w czasie przerwy spowodowały pobudkę podczas drugiej tercji dla naszej drużyny. Ostatecznie wygraliśmy 3:1 i mogliśmy świętować swoje drugie z rzędu złoto! Tym samym awansowaliśmy do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się 12.12 w Wojnowie. Trzymajcie kciuki! Walczymy o finał!

Skład złotej drużyny: Oliwia Wawrzyniak, Roksana Romanowska, Maja Kiełkowska, Julia Kaszewska (b), Marysia Knajdek, Olga Korzan, Milena Spodniewska, Sara Abdul, Marcelina Janowska.