JEDNOŚĆ W RÓŻNORODNOŚCI

Opublikowano: 2024-05-07 17:15, Numer artykułu: 82674

Tuż przed majówką na placu zabaw przed szkołą zorganizowaliśmy obchody 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Gośćmi specjalnymi byli wolontariusze europejscy z Fundacji Wiatrak pochodzący z takich państw członkowskich jak Hiszpania, Szwecja, Niemcy, Włochy i Bułgaria. Podczas gier, zabaw i konkursu uczestnicy spotkania mogli pogłębić swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej i naszego członkostwa w tej organizacji. Tradycyjnie niezawodni okazali się nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy prowadzili zabawy, malowali flagi najczęściej na buziach i rękach chętnym dzieciom oraz rozdawali gadżety związane z UE. Członkowie Koła Młodego Historyka wraz z wolontariuszami europejskimi zajęli się częścią teoretyczną, jak to na historyków przystało, przekazywali wiedzę o UE przybyłym na spotkanie osobom.