SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI PT. „NIM ZABŁYŚNIE PIERWSZA GWIAZDKA”

Opublikowano: 2023-12-07 14:24, Numer artykułu: 76183

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
PT. „NIM ZABŁYŚNIE PIERWSZA GWIAZDKA”

1. Organizatorki: p. Aneta Reszel i p. Małgorzata Cichocka – Rzepka.

1. Cele konkursu:

• upowszechnienie czytelnictwa wśród dzieci i popularyzacja literatury pięknej;

• rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich;

• rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnienie kultury żywego słowa wśród dzieci;

• wyszukiwanie osobowości artystycznych i nowatorskich interpretacji utworów poetyckich związanych z tematyką zimową/bożonarodzeniową/choinkową.

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1-3 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Bydgoszczy;

1. Konkurs podzielony jest na 3 kategorie:

• kategoria 1 – uczniowie klas pierwszych;

• kategoria 2 – uczniowie klas drugich;

• kategoria 3 – uczniowie klas trzecich;

1. Zadaniem uczestnika jest indywidualna recytacja dowolnie wybranego utworu poetyckiego o tematyce zimowej/bożonarodzeniowej/choinkowej.

1. Warunkiem udziału jest zgłoszenie udziału uczestnika do wychowawcy klasy do 15.12.2023 r., wraz z podaniem tytułu wiersza oraz jego autora.

1. Maksymalna ilość uczestników reprezentujących daną klasę wynosi 5 osób.

1. Prezentacja konkursowe oceni jury powołane przez organizatora. Jurorzy będą oceniać:

• dobór repertuaru;

• poprawność wymowy, płynność, dykcję jako techniki recytacji;

• środki wyrazu artystycznego;

• opanowanie pamięciowe tekstu.

1. Podczas recytacji dopuszczalny jest gest, rekwizyt, kostium, element scenografii.

1. Przesłuchanie konkursowe odbędzie się 18.12.2023 r. o godz. 17.00
    w sali 004 (parter ) ZSP nr 1 w Bydgoszczy.

1. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22.12.2023 r. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, laureaci nagrody rzeczowe.

1. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu. Decyzja jury jest ostateczna.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

ORGANIZATORKI