Międzyszkolny Konkurs Wiedzy "Mikołajkowy Ekspert" - WYNIKI

Opublikowano: 2024-03-10 20:59, Numer artykułu: 79779

„Mikołajkowy ekspert”

W ramach realizacji zadań wynikających z grantu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 6 marca 2024 roku miał miejsce finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lekturze „Mikołajkowy ekspert”. Chętnych uczniów z klas 4 – 6 było tak dużo, że trzeba było zorganizować eliminacje szkolne ( odbyły się 29 lutego). Do finału zakwalifikowano ostatecznie 19 uczniów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali różne zadania dotyczące przygód Mikołajka i jego kolegów. Wśród nich była krzyżówka, test wielokrotnego wyboru, łączenie opisu z bohaterem, szyfrowanki oraz zadania otwarte. Poziom rywalizacji był wysoki, a wyniki bardzo zbliżone. Rozstrzygnięcia nie przyniosła także ocena portretów Mikołajka, której fachowo dokonała nauczycielka plastyki, Pani A Zajdel – Banach. W tej sytuacji organizatorki konkursu zaproponowały dogrywkę w postaci rundy pytań. Po dwóch turach komisja pod przewodnictwem Pani Vice-dyrektor, A. Sowińskiej wyłoniła laureatów:

1 miejsce – Aleksandra G. z klasy 5 E SP 67

2 miejsce – Jan G. z klasy 4 S SP 9

3 miejsce – Maja K. z klasy 5 E SP 67.

wyróżnienie po zaciętej rywalizacji Z Kacprem Z. (6 B SP 9) wywalczył Damian R. z klasy 4 B SP 67.

Laureaci zostali obdarowani licznymi nagrodami (gry planszowe, książki, dyplomy).  Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątki: podziękowanie, zakładki i ołówki. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i duch sportowej rywalizacji. Komisja w składzie p. Nowak, p. Sowińska, p. Świderska, p. Zajdel - Banach serdecznie gratulowała wiedzy wszystkim uczestnikom konkursu.      Wystawę pokonkursową  portretów Mikołajka można oglądać w czytelni szkolnej. Zapraszam do biblioteki po książki o przygodach Mikołajka i nie tylko!

Organizatorki:

Beata Laskowska- Łepek