Zimowy konkurs recytatorski „Przyszła zima biała”

Opublikowano: 2023-11-27 15:01, Numer artykułu: 75568

I. Organizatorem konkursu jest:
Przedszkole nr 1 im. Janusza Korczaka w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Bydgoszczy.

II. Cele konkursu:
1. Popularyzowanie poezji dziecięcej.
2. Rozwijanie zdolności recytatorskich.
3. Rozbudzanie u dzieci zainteresowania poezją.
4. Prezentacja umiejętności dzieci.

III. Warunki uczestnictwa:
1. Adresaci konkursu: dzieci w wieku 3-6 lat z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie Bydgoszczy.
2. Prezentację wiersza w formie nagrania należy przesłać drogą elektroniczną do 11. 12. 2023 r. na adres: konkurs2023@interia.com
3. Z jednej placówki można nadesłać maksymalnie 2 nagrania.
4. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14. 12. 2023 r.
5. Nagrania przysłane po terminie nie będą oceniane.
6. Warunkiem udziału w konkursie jest zapoznanie się z treścią regulaminu oraz przesłanie nagrania i karty zgłoszeniowej (zał. 1) oraz oświadczenia RODO (zał. 2).
7. Brak karty zgłoszenia bądź oświadczenia RODO skutkuje wykluczeniem z konkursu. W treści wiadomości należy podać: imię, nazwisko i wiek uczestników konkursu, nazwę placówki, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego oraz numer telefonu. Należy również przesłać zdjęcie ze zgodami rodziców/ opiekunów prawnych do udziału dziecka w konkursie.

IV. Kryteria oceny prac:
1. Prace zostaną ocenione przez niezależną Komisję powołaną przez Organizatora.
2. Kryteria oceny:
- dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
- interpretacja tekstu,
- kultura słowa,
- ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

V. Sprawy organizacyjne:
1. Publikacja wyników konkursu odbędzie się na stronie internetowej Przedszkola nr 1 w Bydgoszczy https://zspp01.edu.bydgoszcz.pl/ w zakładce KONKURSY do dnia 14 grudnia 2023 r.
2. Laureaci oraz osoby wyróżnione w konkursie otrzymają nagrody. Nagrody będą do odbioru w Przedszkolu nr 1.
3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie.
4. Wszelkie pytania prosimy kierować na poniższy adres: konkurs2023@interia.com

Pliki do pobrania: