Wizyta przedszkolaków w szkole

Opublikowano: 2019-03-19 16:08, Numer artykułu: 11697

W 15 III 2019 r. naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 43 “U krecika Szybownika’.

Klasa 2c z wielką przyjemnością gościła przedszkolaków w swojej sali, pokazując im, jak uczą się drugoklasiści i opowiedziała o najciekawszych wydarzeniach w szkole. Największe emocje wzbudziła inscenizacja przedstawienia „Smok czy smog” w wykonaniu młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola. Przedstawienie miało na celu uświadomienia zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza. Po przedstawieniu nastąpiła krótka prelekcja w wykonaniu nauczyciela z przedszkola Pani Anny Miszewskiej, która podsumowała zjawisko smogu w mieście z przyczynami jego powstawania (zwrócenie uwagi na przyczyny powstawania smogu: spaliny, dymy, opary).

Po przedstawieniu odbyły się zabawy ruchowe przy muzyce, a na zakończenie wszyscy wykonali prace plastyczne. Przed opuszczeniem naszej szkoły przedszkolaki zostały zaproszone na mały poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy 2 c.

Dla maluchów było to nie lada przeżycie, ponieważ niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły.

Wizyta ta miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą jako przyszłych uczniów klas I.

Zatem zapraszamy do naszej szkoły!

Wychowawca klasy 2 c

Agnieszka Walczak