SIŁA TKWI W JEDNOŚCI

Opublikowano: 2023-05-15 15:57, Numer artykułu: 68523

Podczas realizacji naszego szkolnego projektu finansowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy „Wielokulturowość Fordonu dawniej i dziś” przyszedł czas na Gruzję. Ludmila, która pochodzi z Armenii, ale jej rodzina od kilku pokoleń mieszka w Gruzji, przybliżyła nam kulturę tego państwa. Barwy flagi podobnie jak u nas nawiązują do siły, odwagi i czystości. Hasło godła natomiast jest zbliżone do hasła Unii Europejskiej. W Gruzji bowiem mieszkają przedstawiciele różnych narodów pochodzących głównie z krajów sąsiednich, takich jak Armenia czy Azerbejdżan. Mieszkańcy tego państwa są z natury pogoni i gościnni. Gruzja obfituje w przepiękne krajobrazy i budowle. Słynie również z aromatycznej kuchni.

Podczas spotkania nie zabrakło wspólnej zabawy, łamigłówek językowych, szczególnie podczas poznawania gruzińskiego alfabetu. Każdy miał bowiem okazję napisać swoje imię w tym języku.