Informacje dla Rodziców dotyczące pierwszych dni pobytu dziecka w przedszkolu

Opublikowano: 2021-05-24 11:46, Numer artykułu: 7021
  1. Przedszkole otwarte jest w godzinach 6.00-17.00. Podstawa programowa obejmuje godziny 8.00-13.00, dlatego prosimy o przyprowadzanie dzieci do godz. 8.00, a odbieranie – od godz. 13.00.

2. W pierwszych dniach obecności dziecka w przedszkolu wskazane jest wcześniejsze odbieranie dziecka (np. pierwsze 5 dni o 10.30, kolejne kilka dni o 13.00). Później, stopniowo, można wydłużać czas pobytu dziecka w przedszkolu. Należy uprzedzić dziecko, że zostanie odebrane po pierwszym śniadaniu (10.30) lub po obiedzie (13.00) i ściśle przestrzegać ustalonego czasu, aby dziecko nie straciło zaufania do rodzica i nie wywołało to lęku przed ponownym pójściem do przedszkola.

3. Pozytywnie nastawiamy dziecko przed pójściem do przedszkola i staramy się nie okazywać mu swojego stresu.

4. Ze względów bezpieczeństwa: kolczyki, bransoletki, naszyjniki zostają w domu.

5. W pierwszych dniach dzieci nie przebierają się podczas „leżakowania” - o terminie przynoszenia piżam poinformujemy w późniejszym czasie.

6. Prosimy o:

- przygotowanie worka z ubraniami na zmianę (przynajmniej jeden komplet – koszulka, spodnie, skarpetki/rajstopy, majtki). Worek oraz kapcie powinny być podpisane. Kapcie powinny być zapinane na rzep/wsuwane (nie klapki).

- przyniesienie do przedszkola po jednym opakowaniu chusteczek higienicznych (100 szt.) oraz mokrych chusteczek.

- wygodne ubrania dla dzieci: luźne koszulki, spodnie na gumce, ubrania bez guzików, sznurowadeł. Najlepiej, aby dzieci były ubrane na „cebulkę”.

1. Wszystkie wątpliwości lub pytania prosimy kierować do nauczyciela – wychowawcy danej grupy za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Instrukcja zakładania konta oraz logowania dostępna jest na stronie internetowej: https://zspp01.edu.bydgoszcz.pl/e-dziennik-m1,330.html. Prosimy o założenie konta w dzienniku elektronicznym w pierwszych dniach września.

Zdrowie i higiena:

Drogi Rodzicu!

Dobre nawyki zdrowotne są ważne nie tylko w czasach pandemii COVID-19.

Dlatego ucz dziecko:

- kiedy i jak myć ręce,

- samodzielnie wycierać nos,

- zgłaszać dorosłemu, gdy źle się czuje.

Wszystkich Rodziców dzieci trzyletnich prosimy o wydrukowanie oraz dostarczenie do przedszkola poniższej ankiety informacyjnej. Będzie nam ona pomocna w pracy z dzieckiem.