Pierwszaki w bibliotece

Opublikowano: 2023-10-31 19:43, Numer artykułu: 74134

Jednym z elementów obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych była wizyta pierwszaków w bibliotece szkolnej. Pani Beata zaprosiła wszystkie cztery klasy do królestwa książek. Na początku dzieci zapoznawały się z genezą święta przez oglądanie gazetki ściennej i specjalnej wystawki książek. Najbardziej podobały im się najstarsze okazy w naszych zbiorach. Salwy śmiechu wzbudzało natomiast porównanie największej (i najgrubszej) książki z egzemplarzem najmniejszym. Następnie pierwszaki zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek przez obejrzenie stanowiska wypożyczania- najbardziej zaciekawił ich tam komputer. Z kolei dzieci przespacerowały się między regałami, popisując się znajomością alfabetu. Tak doszły do magazynu podręczników, gdzie ze zdziwieniem odkryły swój podręcznik i z zainteresowaniem obejrzały książki, z których będą uczyć się w klasie I. Idąc wzdłuż regałów z podręcznikami dzieci doszły do czytelni, aby dowiedzieć się przeznaczenia tej części biblioteki. W drugiej części wycieczki nasi najmłodsi uczniowie obejrzeli przedstawienie  pt. „Noc w bibliotece” w teatrzyku Kamishibai. Dzieci reagowały bardzo żywiołowo na przygody krasnala w bibliotece. Dla wyciszenia emocji pani Beata zaproponowała pokolorowanie obrazka ilustrującego bajkę. Zadowolone pierwszaki pożegnały panią bibliotekarkę, zamawiając wizyty teatrzyku w przyszłości.

Do zobaczenia w bibliotece!