Mistrzowie zdrowego stylu życia w Misiach

Opublikowano: 2024-05-06 08:00, Numer artykułu: 82574

Od początku roku szkolnego realizujemy w Misiach innowację programową "Mistrzowie zdrowego stylu życia". Dzięki programowi dzieci uczą się zdrowo żyć i dbać o otaczające je środowisko. Misie odkrywają przyrodę za pomocą obserwacji i eksperymentów. W ostatnim czasie przedszkolaki wykonały zabawy badawcze z wodą, dowiedziały się skąd się bierze czysta woda, odróżniały zdrowe produkty spożywcze od szkodliwych, rozwijały w różnorodny sposób umiejętność logicznego myślenia. Spotkały się również z panią fizjoterapeutką oraz panią pielęgniarką, rozmawiając o zdrowiu i aktywności fizycznej. Wzięły również udział obchodach Światowego Dnia Zdrowia, utrwalając nawyki higieniczne oraz dowiedziały się, jak dbać o higienę nie tylko własną, ale i otoczenia - m.in. uczyły się, jak wykonać pranie ????.