INFORMATOR KLAS STARSZYCH

Opublikowano: 2020-08-27 17:58, Numer artykułu: 30420

Bezpieczny powrót do szkoły

Droga Uczennico! Drogi Uczniu!

Już niedługo zabrzmi pierwszy dzwonek, który oznacza koniec wakacji. Pandemia koronawirusa spowodowała, że nadchodzący rok szkolny będzie różnił się od poprzednich. W trosce o Twoje bezpieczeństwo w szkole będą obowiązywać nowe zasady. Poznaj najważniejsze z nich.

1. Zdezynfekuj ręce po wejściu do szkoły.

2. Osłaniaj usta i nos na korytarzach, holach, klatkach schodowych i innych miejscach, gdzie w jednym czasie przebywa wielu uczniów.

3. Pamiętaj, aby w ciągu zajęć szkolnych często myć ręce.

4. Nie dotykaj oczu, ust i nosa.

5. Zrezygnuj z podawania ręki na powitanie.

6. Zachowuj odpowiedni dystans w kontaktach z rówieśnikami czy pracownikami szkoły.

7. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa na lekcjach.

8. Używaj tylko własnych przyborów szkolnych.

9. Jeżeli czujesz się źle lub obserwujesz u siebie objawy chorobowe, natychmiast poinformuj o tym nauczyciela.

Wskazówki dla rodziców. Prosimy o:

1. Nieposyłanie dziecka do szkoły, gdy jest chore.

2. Przestrzeganie zasad wprowadzonych przez szkołę podczas pandemii.

3. Sprawdzanie na bieżąco informacji od nauczycieli i dyrektora szkoły.

4. Odbieranie telefonu ze szkoły. Jeśli nie ma możliwościu natychmiastowego odebrania telefonu, prosimy niezwłocznie oddzwonić.

5. Przypomnienie dziecku, że zasady bezpieczeństwa obowiązują przed lekcjami i po nich.