FINAŁ XIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „Ratujemy Życie”

Opublikowano: 2019-05-07 17:49, Numer artykułu: 13516

W sobotę  (18.05.2019) na terenie SP nr 34 w Bydgoszczy odbył się Finał XIII Ogólnopolskiego konkursu "Ratujemy życie" w czasie, którego 16 zakwalifikowanych wcześniej zespołów rywalizowało ze sobą w praktycznej części udzielania pierwszej pomocy.

Zespół ze SP nr 9 w składzie Matylda Kępska, Lidia Matyjasek i Przemysław Grzempa godnie reprezentował szkołę.

Celem udziału w konkursie była możliwość sprawdzenia się i jednocześnie możliwość podniesienia swoich umiejętności reagowania na zagrożenia.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Wojewody Kujawsko – Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty, Wojewódzkiego konsultanta ds. Medycyny Ratunkowej, Przewodniczącej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz Rektora Wyższej Szkoły Gospodarki.

16 zakwalifikowanych zespołów podzielono na grupy i każda oceniana była przez inną komisję konkursową  :(

Jak zawsze, rywalizacji na tak wysokim szczeblu towarzyszyły ogromne emocje i stres. Zespół musiał wykazać się umiejętnościami na stacjach urazowych, które wymagały opanowania, ogromnej wiedzy oraz zastosowania jej w praktyce. Nie było łatwo, ale nasz zespół opuścił miejsce swoich zmagań zadowolony.

Nasi „Mistrzowie Zawodów Pierwszej Pomocy Bydgoskich Szkół” nie zostali laureatami finału jednak sam udział w FINALE w ogólnopolskim konkursie był ogromnym sukcesem.

Po części konkursowej chętni mogli obejrzeć sprzęt wykorzystywany w pracy przez służby Policji i Straży Pożarnej oraz na własne oczy przekonać się, jakimi umiejętnościami musi wykazać się pies policyjny. Na stanowisku policyjnym można było przymierzyć policyjną kamizelkę ochronną oraz sprzęt przeciwuderzeniowy, którego funkcjonariusze używają podczas zabezpieczeń zgromadzeń i różnego rodzaju imprez. Niemałym zainteresowaniem cieszył się również samochód policyjny. Chętnych do przymierzenia dostępnych części wyposażenia oraz wcielenia się w rolę kierowcy radiowozu było wielu.

Dziękuję BARDZO reprezentantom naszej szkoły za zaangażowanie
w przygotowanie do konkursu, wytrwałość, samodzielną pracę i pracę w grupie.

Dziękuję za to, że tak pięknie pracujecie jako zespół, wspieracie się
i nauczyliście się zdrowo rywalizować.

To Wasz ogromny sukces i doświadczenie mieć możliwość rywalizować z najlepszymi z całego kraju.

Opiekun Grupy PP
Ilona Wierzbicka