„Dzień Mózgu” w naszej szkole

Opublikowano: 2024-03-26 08:56, Numer artykułu: 80743

18-19 marca obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Mózgu”. Wspólnie z uczniami przygotowałyśmy gazetkę, na której zostały zaprezentowane prace plastyczne dzieci z kl. 1-8 na temat: „Jak wyobrażam sobie mój mózg?”. Do każdej pracy dołączony był krótki opis tego, co dany mózg lubi robić najbardziej, kiedy najlepiej odpoczywa, a kiedy jest najbardziej pobudzony. Ponadto uczniowie mogli dowiedzieć się paru ciekawostek na temat pracy mózgu oraz porozwiązywać rebusy.

Na każdej długiej przerwie panie pedagog we współpracy z nauczycielem matematyki p. Marcinem Kuklińskim przygotowały stoisko z zagadkami. Aby odpowiedzieć na pytanie, trzeba było zakręcić kołem i wylosować kolor przyporządkowany do danej grupy pytań. Nagrodą była słodkość w postaci m.in. gorzkiej czekolady. Chętnych było co niemiara. Również w gabinecie pedagoga, podczas długich przerw, można było obejrzeć film pt.” Było sobie życie – praca naszego mózgu”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy ponownie w przyszłym roku...

M. Kozakowska-Lewandowska

M. Deręgowska