DZIEŃ DOBRRA W NASZEJ SZKOLE

Opublikowano: 2024-04-22 14:51, Numer artykułu: 82042

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Dnia Dobra organizowaną przez Caritas Polska. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu starali się dotrzeć do każdego z Dobrym Słowem. Uczniowie klas 3-7 zapoznali się z ideą wolontariatu podczas prezentacji multimedialnych. Była możliwość, aby kogoś przeprosić lub podziękować. Wykonywaliśmy plakaty z przesłaniem dobra i zbieraliśmy żywność dla Domu Małego Dziecka. Wolontariusze odwiedzili młodszych kolegów w przedszkolu oraz klasach 1-3 i czytali im dobre książki. Dobro jest wokół nas, na wyciągnięcie ręki. Symbolem wdzięczności za jego okazanie były medale wykonane w świetlicy szkolnej.Wystarczy bowiem tylko drobny gest, uśmiech, pomoc i dobro mnoży się, abyśmy my mogli się nim dzielić.