ZAKOŃCZYLIŚMY PROJEKT „CYBERNAUCI”

Opublikowano: 2018-11-29 18:55, Numer artykułu: 7809

Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie „Cybernauci” - kompleksowym projekcie kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci. To nowy projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas.
Głównym działaniem w projekcie była realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami, które sukcesywnie odbywały się w naszej szkole w listopadzie. Głównym celem udziału w projekcie było podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Do osiągnięcia celu przyczyniła się realizacja warsztatów w czasie których grupy docelowe zapoznały się z zagrożeniami oraz możliwościami bezpiecznego korzystania z Internetu.

Zrealizowaliśmy w poszczególnych grupach następujące tematy:
Uczniowie
:  „Komunikacja zapośredniczona w Internecie – szansa czy podstawa cyberprzemocy”
Nauczyciele:  „Internet klas uczniów 1-3 szkoły podstawowej - pomiędzy szansami, a zagrożeniami”
Rodzice:  „E - zagrożenia - przegląd ogólny. Cyfrowe narracje - zróbmy coś razem”

Koordynator projektu w szkole
Ilona Wierzbicka