SUKCES W MARSZU NA ORIENTACJĘ PO 18 POŁUDNIKU

Opublikowano: 2019-04-03 20:12, Numer artykułu: 12243

Kolejny raz udowodniliśmy, że mamy MOC!!!
Powtórzyliśmy sukces sprzed roku. Dzięki reprezentantom klasy 7A zwyciężyliśmy ze wszystkimi szkołami i graczami indywidualnymi!!!
Zajęliśmy 1 miejsce w VIII BYDGOSKIM MARSZU NA ORIENTACJĘ PO 18 POŁUDNIKU.
Tym razem trasa wiodła przez centrum miasta i Szwederowo. Mieliśmy do zlokalizowania aż 18 punktów kontrolnych i zagadkowych rozsianych po ponad 3km. Odszukać też trzeba było 3 zamaskowane miejsca, przez które dokładnie przebiega południk 18E.  Zmierzyliśmy się z nie byle jaką konkurencją. Wystartowało 301 uczestników stanowiących w sumie 91 drużyn! z całego regionu. Spośród startujących szkół nie mieliśmy sobie równych zyskując najwięcej punktów.  Nasze zwycięstwo jest tym większe, że obiekty i detale architektoniczne, jakie odnaleźliśmy i odpowiednio sklasyfikowaliśmy na Starówce dotyczyły często przedwojennej Bydgoszczy. W tym roku wyjątkowo sprzyjała nam pogoda. Pracowaliśmy w terenie nad dobrymi rozwiązaniami w pięknej wiosennej aurze. Dobre nastroje i zgranie grupy wynagrodziło nam wszelkie trudy marszu. Współpraca grupy była bardzo owocna. Podział zadań, ale i końcowe konsultacje to nasz klucz do sukcesu. Pomimo niesamowicie trudnych łamigłówek geograficznych i historycznych sprostaliśmy wyzwaniu na medal.

Oto skład zwycięskiej drużyny z 7a:

1. Izabella Cybulska
  2. Natalia Gołębiowska
  3. Łukasz Kasprzyk
  4. Weronika Knajdek
  5. Oliwia Tomaszewska
  • oraz  uczniowie z klasy 8a i 8b:
  1. Sandra Dołęgowska
  2. Oliwier Gajewski