Ratownik medyczny w kl. 2c

Opublikowano: 2019-02-19 18:37, Numer artykułu: 10579

W dniu 18. 02. 2019 r. klasę 2c odwiedził ratownik medyczny. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Podczas spotkania uczniowie uczyli się jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego.

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem oraz ćwiczenia praktyczne na fantomie.

Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

Dzięki takiej lekcji uczniowie zdobyli ważne informacje, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Naszemu Gościowi bardzo dziękujemy za profesjonalne szkolenie w zakresie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Lekcję zorganizowała p. Agnieszka Walczak.