Leśna Skrzynia Skarbów

Opublikowano: 2018-11-22 08:42, Numer artykułu: 7533

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym „Leśna skrzynia skarbów”

Projekt adresowany jest do wszystkich placówek przedszkolnych i szkolnych miasta Bydgoszczy oraz wybranych placówek z województwa kujawsko-pomorskiego. Polega na realizowaniu w placówce tematyki leśnej, przyrodniczej i ekologicznej w oparciu o materiały zgromadzone w „Leśnej Skrzyni Skarbów”, która podróżuje po placówkach województwa kujawsko-pomorskiego, według harmonogramu. Zakończenie projektu planowane jest w miesiącu czerwcu przed zakończeniem roku szkolnego. Ewaluację projektu stanowi wystawa, odbywająca się w Nadleśnictwie Żołędowo, która przedstawia efekty pracy oraz osiągnięcia placówek z zakresu edukacji leśnej, przyrodniczej, ekologicznej w danym roku szkolnym.

Organizatorami projektu są: Przedszkole Niepubliczne „Tęcza”, Nadleśnictwo Żołędowo, Miasto Bydgoszcz Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej.