Konkurs plastyczny "Na najładniejszą pisankę wielkanocną"

Opublikowano: 2019-03-05 19:07, Numer artykułu: 11165

Przed nami najbardziej radosne i wiosenne Święta Wielkanocne. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Tradycją stało się zdobienie jajek. W związku z tym zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie Na najładniejszą pisankę wielkanocną". Pisanki można wykonać w różnych technikach tradycyjnych, jak również i tych nowoczesnych najpopularniejszych. Zachęcamy do szukania nowych oryginalnych sposobów tworzenia pisanek. Prace należy przynosić do świetlicy szkolnej do dnia 01 kwietnia 2019 roku.

REGULAMIN:
CELE:

- popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych ze świętami Wielkiej Nocy
- doskonalenie umiejętności i warsztatu plastycznego
- prezentacja możliwości twórczych dzieci i młodzieży

WARUNKI KONKURSU:
- każdy uczestnik może zgłosić jedną pisankę wykonaną na wydmuszce, jajku plastikowym styropianowym drewnianym lub z innego trwałego materiału.
- technika zdobienia jaja jest dowolna (zdobienie metodą malowania, haftowania barwienia, wyklejania itp.)
- praca powinna być wykonana samodzielnie
Pisanki należy dostarczyć do świetlicy szkolnej SP9 do dnia 01 kwietnia 2019 roku.

UCZESTNICY:
Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych:
Szkoły Podstawowe kl. I - III
Szkoły Podstawowe kl. IV - VI

OCENA PRAC

Przy ocenie pisanek wielkanocnych komisja zastosuje następujące kryteria : estetykę wykonania, samodzielność wykonania, walory artystyczne. Wystawa pokonkursowa odbędzie się w dniu 08 kwietnia 2019 roku w świetlicy SP9.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie !!!

Organizatorzy:

Anna Banaszewska